Prvomajska regata – Nacionalno Prvenstvo

Više od  80 takmičara iz  Srbije učestvovalo je na tradicionalnoj prvomajskoj regati na Paliću, koja je ujedno i prva regata u seriji regata za prvenstvo Srbije. Najbrojniji su bili takmičari klase optimist kojih je bilo preko 40. Pvog dana održane su 3 trke po srednjem jugu 3-6 m/s. Drugog dana održana je jedna trka po laganom severozapadu 3 m/s i sitnoj kiši. Trećeg dana održane su 3 trke po jakom zapadu 5-8 m/s.

Ekipa JK Zemun ostvarila je sledeće rezultate:

  • Andrej Bozoki – II mesto Optimist do 12 godina
  • Angelina Saračević – III mesto Optimist devojčice
  • Kristina Boja – I mesto Laser 4.7 devojke
  • Kristina Boja – II mesto Laser 4.7 generalni plasman
  • Dušan Trbojević – III mesto Laser 4.7 geenralni plasman
  • Ksenija Joksimović – III mesto Laser Radial
  • Matija Ondrik – III mesto Laser Standard
  • Srđan Volarević – III mesto Finn

Finn

Rank Rodjen SailNo Club Kormilar Pol R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Nett
1 1963 HUN 150 HUN CSANYI ZOLTAN 1 1 (2) 2 2 1 1 8
2 1980 SRB 16 Palic Tihomir Zakic 2 2 (3) 1 1 2 2 10
3 1964 1 JK Zemun Srdjan Volarevic 3 3 1 3 (7 DNF) 3 3 16
4 1965 SRB 6 — Y3 JK Zemun Vojislav Kovacev 4 (5) 4 4 3 5 4 24
5 1970 GER175 Palic Atila Dubicanac 6 4 5 5 4 4 (7 DNF) 28
6 1989 6 JK SAVA Milan Djordjevic M 5 (7 DNS) 7 DNS 7 DNF 7 DNS 7 DNS 7 DNS 40

Laser Radial

Rank Rodjen SailNo Club Kormilar Pol R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Nett
1 2001 186846 Djerdap Petar Kovacevic M (3) 2 1 1 1 1 1 7
2 2001 174488 Beograd Marko Petkovic M 5 4 2 (8) 2 3 2 18
3 1996 209408 JK Zemun Ksenija Joksimovic F 1 3 4 2 5 4 (6) 19
4 1994 198933 JK Gemax Neven Nikolic M 2 5 3 (6) 4 2 4 20
5 2002 206508 Beograd Ognjen Banjac M (7) 6 5 5 6 5 3 30
6 2001 201670 Beograd Aleksandar Todorovic M 6 1 7 4 3 (10 DNF) 10 DNS 31
7 1999 180638 JK Gemax Lena Puletic F 4 7 6 3 8 6 (10 DNF) 34
8 2003 160508 Palic Danilo Besic M (8) 8 8 7 7 7 5 42
9 1997 CRO 177989 Reful Ivan Kis M 9 (10 DNS) 10 DNS 10 DNS 10 DNS 10 DNS 10 DNS 59

Laser Standard

Rank Rodjen SailNo Club Kormilar Pol R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Nett
1 2001 203013 JK Gemax Nikola Banjac (4) 1 1 1 1 1 1 6
2 1988 189 Beograd Ivan Knezevic (3) 3 2 2 3 3 2 15
3 2001 206585 JK Zemun Matija Ondrik 7 4 4 5 2 2 (10 DNF) 24
4 2000 CYP 210017 Beograd Vuk Simic 2 2 3 3 (10 DNS) 10 DNS 10 DNS 30
5 1969 GBR 201481 Palic Robert Kovac 8 6 6 8 5 5 (10 DNF) 38
6 1993 CRO 202974 MMV SC Tamas Lovey (10 DNS) 10 DNS 10 DNS 4 4 4 10 DNF 42
7 1998 161748 Djerdap Milan Vandic 6 5 5 7 (10 DNF) 10 DNS 10 DNS 43
8 2000 MHS 21126 JK Metalac Luka Rakic 5 7 7 6 (10 DNF) 10 DNS 10 DNS 45
9 1959 TUR 172556 JK Metalac Poznic Djordje 1 (10 DNS) 10 DNS 10 DNS 10 DNS 10 DNS 10 DNS 51

Laser 4.7

Rank Rodjen SailNo Club Kormilar Pol R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Nett
1 2002 CRO 213984 YC CROATIA Matija Reljanovic M (2) 2 1 2 1 1 1 8
2 2003 JK Zemun Kristina Boja F (3) 1 3 1 2 3 2 12
3 2003 203037 JK Zemun Dusan Trbojevic M (4) 3 2 3 3 2 4 17
4 2002 215221 Beograd Ana Jovanovic F 1 4 4 (5) 4 4 3 20
5 2004 SRB 163802 Reful Petra Buljovcic F 5 5 5 4 5 5 (6) 29
6 2005 161742 Palilula Damjan Sijan M 6 8 6 (10) 6 8 5 39
7 2006 193089 Palic Salai Mate M 7 6 9 8 8 9 (13 DNS) 47
8 2004 173307 Djerdap Nikola Kovacevic M 8 7 8 (11) 9 10 7 49
9 2005 183528 Palic Dario Besic M 9 (13 DNF) 7 9 10 6 13 DNS 54
10 2001 198839 Vojvodina Dmitrije Dobrovskij M (13 DNS) 13 DNS 13 DNS 6 7 7 13 DNF 59
11 2006 GER 208349 Palic Kresovic Relja M 11 9 11 12 (13 DNF) 11 8 62
12 2003 11 JK Zemun Mina Maras F 10 10 10 7 (13 DNF) 13 DNS 13 DNS 63

Optimist

Rank Rodjen SailNo Club Kormilar Pol R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Nett
1 2004 444 Beograd Stefan Yuill M 1 (6) 2 1 1 5 1 11
2 2006 bb Beograd Filip Yuill M 3 2 5 3 3 2 (12) 18
3 2004 898 Beograd Strahinja Simic M 4 5 1 2 2 6 (47 DNF) 20
4 2006 747 Beograd Relja Milovanovic M (8) 1 6 4 7 1 4 23
5 2007 401 Djerdap Nadja Vujosevic F 5 8 3 (24) 6 3 2 27
6 2007 777 JK Zemun Andrej Bozoki M 2 3 7 (14) 9 DPI1 8 10 39
7 2005 224 Beograd Alaksandra Vujosevic F 11 4 4 (25) 11 9 14 53
8 2006 8181 Palilula Viktor Batizic M 6 9 13 (22) 9 10 6 53
9 2005 111 JK Zemun Luka Erakovic M (17) 13 17 10 8 4 8 60
10 2006 1312 JK Zemun Andrija Maras M 7 17 21 (28) 10 7 3 65
11 2006 HUN 1811 Palic Kovac Roland M 10 11 9 (21) 14 14 9 67
12 2007 333 Palic Luka Sretenovic M 21 7 (23) 9 12 12 7 68
13 2007 102 Palic Zakic Nenad M 9 10 11 (26) 5 17 18 70
14 2007 666 Palilula Ognjen Kerekes M 20 22 (26) 7 16 11 5 81
15 2006 1171 Palilula Veljko Ljubojevic M (23) 20 15 5 15 18 16 89
16 2005 X Palilula Luka Vukasinovic M 16 15 (25) 19 13 13 13 89
17 2005 SRB 421 JK Zemun Angelina Saracevic F 14 16 18 11 19 15 (47 DNF) 93
18 2006 26 Vojvodina Nadja Mihajlov F 18 12 8 8 20 28 (47 DNF) 94
19 2006 896 Palic Aleksa Sretenovic M 19 14 10 16 18 (24) 17 94
20 2006 209 Palilula Pavle Dabic M 13 (21) 14 15 17 19 20 98
21 2007 901 Palic Sven Skenderovic M 15 18 22 (30) 27 DPI1 20 11 113
22 2005 ITA 7810 Palilula Tamara Jepuranovic F 22 (28) 20 18 25 16 15 116
23 2005 144 Djerdap Miroslava Mjagkih F 27 19 12 20 24 21 (47 DNF) 123
24 2006 448 JK Gemax Naum Jokic M 12 23 19 6 (47 DNF) 29 47 DNF 136
25 2009 12 Palic Molnar Bertalan M 25 25 (31) 17 27 27 19 140
26 2007 7 Beograd Mina Zei F 24 24 28 23 23 25 (47 DNF) 147
27 2007 ROU 1955 Beograd Clara Osorio F 26 32 24 27 28 23 (47 DNF) 160
28 2007 415 Palilula Rsum Marikovic M 36 26 16 13 (47 DNF) 26 47 DNF 164
29 2005 381 Vojvodina Minja Mihajlov F 32 31 27 12 26 (47 DNF) 47 DNS 175
30 2007 1111 Palilula Gala Vukovic F 34 27 32 29 21 (47 DNF) 47 DNS 190
31 2005 549 AJK Goran Stakic M 29 37 34 37 (47 DNF) 22 47 DNF 206
32 2009 34 Palilula Andrea Sijan F 28 29 29 31 (47 DNF) 47 DNS 47 DNS 211
33 2007 4 Vojvodina Maro Ivanovic M 31 35 33 34 31 (47 DNF) 47 DNS 211
34 2008 110 Djerdap Isidora Kovacevic F 40 36 35 36 29 (47 DNF) 47 DNS 223
35 2007 106 JK Zemun Nadezda Ondrik F 39 40 39 38 30 (47 DNF) 47 DNS 233
36 2007 HUN 1285 Palic Benedek Marton M 33 30 30 (47 DNS) 47 DNF 47 DNS 47 DNS 234
37 2008 bb Vojvodina Dario Lolic M 37 33 37 33 (47 DNF) 47 DNS 47 DNS 234
38 2008 171 JK Gemax Marko Adjanski M 30 34 (47 DNS) 32 47 DNF 47 DNS 47 DNS 237
39 2008 7634 JK Zemun Ana Vrebalov F 35 38 36 35 (47 DNF) 47 DNS 47 DNS 238
40 2009 841 Palilula Lina Burcul F 43 39 42 (47 DNF) 47 DNF 47 DNS 47 DNS 265
41 2009 SLO 531 Palic Tamas Arnold M 41 44 40 (47 DNF) 47 DNF 47 DNS 47 DNS 266
42 2009 SRB 98 JK Zemun Vanja Maras M 42 42 41 (47 DNF) 47 DNF 47 DNS 47 DNS 266
43 2005 bb JK Metalac Sara Poznic F 38 41 (47 DNS) 47 DNS 47 DNS 47 DNS 47 DNS 267
44 2009 13 JK Zemun Vlada Vrebalov M (47 DNS) 43 38 47 DNF 47 DNF 47 DNS 47 DNS 269
45 2010 481 Palilula Katarina Bicanski F (47 DNS) 47 DNS 43 47 DNF 47 DNF 47 DNS 47 DNS 278
46 2011 13 JK Zemun Vuk Vorkapic M (47 DNF) 47 DNS 47 DNS 47 DNF 47 DNF 47 DNS 47 DNS 282